Wydanie nr 173/2026, Poniedziałek 22.06.2026
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Technikum nr 3 w Malborku ponownie z certyfikatem Parlamentu Europejskiego. Szkoła od lat kształci ambasadorów Europy

Technikum nr 3 w Malborku ponownie z certyfikatem Parlamentu Europejskiego.… fot. Technikum nr 3 w Malborku
Technikum nr 3 w Malborku po raz kolejny potwierdziło wysoką jakość realizacji programu Szkoła-Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS). Dyrektor Jan Stawicki odebrał certyfikat przyznany przez Biuro Parlamentu Europejskiego w Warszawie, a uczniowie i nauczyciele zaangażowani w projekt otrzymali podziękowania za działania promujące wiedzę o Unii Europejskiej, demokracji i aktywności obywatelskiej.

W piątek, 12 czerwca dyrektor Technikum nr 3 w Malborku, Jan Stawicki otrzymał z Biura Parlamentu Europejskiego w Warszawie certyfikat stwierdzający po raz kolejny spełnienie warunków realizacji programu Szkoła-Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS).

Dyrektor szkoły oraz nauczyciele i uczniowie realizujący program otrzymali podziękowania za zaangażowanie w realizacji działań na rzecz Parlamentu Europejskiego.

Po uroczystym wręczeniu certyfikatów głos zabrał dr Paweł Rabiej z Uczelni Korczaka, który skupił się na temacie „Jacy są współcześni młodzi? Diagnoza Młodzieży 2026”.

Następnie temat „European Youth Parliament Poland – dodatkowy sposób na zaangażowanie uczniów i uczennic”, przedstawiły Daria Shvedova oraz Maja Brzózka - członkinie Zarządu European Youth Parliament Poland.

Przypomnijmy, że po raz pierwszy Technikum nr 3 w Malborku otrzymało certyfikację w roku 2018, dzięki której dyrektor szkoły oraz młodzież reprezentują Polskę w Brukseli i Strasburgu.

Program EPAS ma na celu pobudzanie świadomości młodzieży na temat Europy i demokracji europejskiej dzięki udostępnieniu jej wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności o Parlamencie Europejskim. Program obejmuje nie tylko przekazywanie wiedzy o faktach dotyczących Unii Europejskiej, lecz także umożliwia zdobycie doświadczenia, czym jest obywatelstwo europejskie. Celem programu jest upewnienie się, że młodzi ludzie mają świadomość swoich możliwości działania w kontekście integracji europejskiej oraz rozumieją znaczenie głosowania w wyborach europejskich.

- „Serdecznie dziękujemy naszym Młodszym Ambasadorom i Ambasadorkom EPAS, którzy zadbali o najwyższej jakości działania w projekcie – najpierw poprzez poszerzanie własnej wiedzy podczas szkoleń, a następnie przekazanie jej kolegom i koleżankom ze szkolnych ławek, a także tym nieco młodszym – z zaprzyjaźnionego przedszkola. Liczymy, że w kolejnym roku szkolnym dołączą do nas nowi, chętni do działania uczniowie” - podkreśla szkoła.

Starszymi Ambasadorami programu pozostają: Iwona Krauze, Agnieszka Jeromin oraz Jan Stawicki.

 

 

Informacja i zdjęcia: Technikum nr 3 w Malborku

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.